عرض جميع النتائج 8

Sfero Döküm Rögar Kapakları

Sfero döküm ya da bilinen diğer ismiyle küresel grafitli dökme demir, oldukça özgün bir yapıya sahip bir demir türüdür. Demir dökme işlemi gerçekleştirilmeden evvel, darbelere karşı ekstra bir biçimde güçlü olabilmesi için özel işlemlerden geçirilir. Bu özel işlemler aşılama şeklinde de zikredilebilir. Aşılama işlemi magnezyum kullanılarak yapılır. Klasik gri dökme demirlerin, yapısından ötürü çekme mukavemetleri zayıftır ve bu nedenle darbeye karşı dirençleri bir hayli düşüktür.

Magnezyum kullanılarak yapılan aşılama işlemi, demirin darbelere karşı gücünüzü en az iki kat arttırır. Erimiş sıvı metale magnezyum eklenerek yapılan bu aşılama işlemi, demire yüksek bir güç kazandırır.

Bu nedenle diğer rögar kapaklarına nazaran daha sağlamdır. Sektörde en çok tercih edilen türdür. Zira magnezyum kullanılarak yapılan aşılama işlemi sayesinde sfero döküm rögar kapaklarının oldukça sağlam olduğu bilinir.

Pik döküm rögar kapaklarına kıyasla oldukça sağlamdır. Ağırlığına oranla oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Pik döküm rögar kapaklarına göre de %50 oranında daha hafiftir.

Hafif olması işçilik açısından oldukça büyük avantajdır. Nakliye ve montaj işlemleri sfero döküm rögar kapakları ile daha kolay olur. Taşıma ve kaldırma işlemlerinde de sakatlanma gibi tehlikelerin de önüne geçer.

Darbeye karşı dayanıklı yapısıyla kanalizasyonlarının su yollarının en rahat biçimde kapağın yüzeyine dağıtılmasını sağlar.