Gösterilen sonuç sayısı: 8

Sfero Döküm Rögar Kapakları

Sfero döküm ya da bilinen diğer ismiyle küresel grafitli dökme demir, oldukça özgün bir yapıya sahip bir demir türüdür. Demir dökme işlemi gerçekleştirilmeden evvel, darbelere karşı ekstra bir biçimde güçlü olabilmesi için özel işlemlerden geçirilir. Bu özel işlemler aşılama şeklinde de zikredilebilir. Aşılama işlemi magnezyum kullanılarak yapılır. Klasik gri dökme demirlerin, yapısından ötürü çekme mukavemetleri zayıftır ve bu nedenle darbeye karşı dirençleri bir hayli düşüktür.

Magnezyum kullanılarak yapılan aşılama işlemi, demirin darbelere karşı gücünüzü en az iki kat arttırır. Erimiş sıvı metale magnezyum eklenerek yapılan bu aşılama işlemi, demire yüksek bir güç kazandırır.

Sfero döküm rögar kapakları bu nedenle diğer rögar kapaklarına nazaran daha sağlamdır. Sfero döküm rögar kapakları, sektörde en çok tercih edilen türdür. Zira magnezyum kullanılarak yapılan aşılama işlemi sayesinde sfero döküm rögar kapaklarının oldukça sağlam olduğu bilinir.

Sfero döküm rögar kapakları, pik döküm rögar kapaklarına kıyasla oldukça sağlamdır. Ağırlığına oranla oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Pik döküm rögar kapaklarına göre de %50 oranında daha hafiftir.

Hafif olması işçilik açısından oldukça büyük avantajdır. Nakliye ve montaj işlemleri sfero döküm rögar kapakları ile daha kolay olur. Sfero döküm rögar kapakları taşıma ve kaldırma işlemlerinde de sakatlanma gibi tehlikelerin de önüne geçer.

Sfero döküm rögar kapakları, darbeye karşı dayanıklı yapısıyla kanalizasyonlarının su yollarının en rahat biçimde kapağın yüzeyine dağıtılmasını sağlar.