Gösterilen sonuç sayısı: 2

Kompozit Drenaj Kanalları

 Kompozitin pek çok farklı kullanım alanı bulunur. Buna drenaj ürünleri de dahildir. Kompozit drenajların, beton drenajlara nazaran pek çok avantajı bulunur. En nemli özellikleri son derece hafif olmalarıdır. Bu nedenle beton drenajlara nazaran son derece daha kolay biçimde nakliye işlemleri gerçekleştirilir ve çok daha kolay monte edilirler.

Sektörde artık beton drenaj kanalları değil kompozit drenaj kanalları tercih ediliyor. İşçilik masraflarından da büyük tasarruf sağlayan kompozit drenaj kanalları malzeme tasarrufu da sağlıyor.

Sektördeki bu yenilikler, maliyetlerin önemli ölçüde düşmesini sağlıyor. Kompozit drenajların en büyük dezavantajı ise çalınabilir bir yapıda olması. Bunların da çözümü mevcut. Kompozit drenaj kanalları için çalınmaya karşı kilit sistemi de bulunuyor. Bina çevrelerinde, bahçelerde kompozit drenaj kanalı sıklıkla kullanılıyor.

Kompozit drenaj kanalları, hava koşullarından da etkilenmeyen bir yapıya sahip. Güneşten ve yağmurdan etkilenmeyen kompozit drenaj kanalları, bu nedenle uzun yıllar kullanılmayı taahhüt ediyor.

Kompozit drenaj kanallarının kullanım alanı son derece fazladır. Fabrikalarda, binalarda ve bahçelerde, havuz kenarlarında, otoban kenarlarında, depolarda, çamaşırhanelerde v.b. gibi birçok farklı alanlarda kullanılabilir.

Kompozit drenaj kanalı toplamda 8 farklı boyutta üretilmektedir. L, U ve V şekilleri ile üretilerek her bölgeye monte edilmesi sağlanabilir. Zararlı ultraviyole ışınlarından da etkilenmeyen kompozit drenaj kanalları uzun yıllar kullanım da sağlar. Taşıması ve monte edilmesi de son derece kolaydır.