18 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kompozit Rögar Kapağı

Rögar kapağı, Altyapı sistemlerinin en önemli parçalarından birisidir. Bu kapakları hemen hemen her cadde ve sokakta rahatlıkla görebiliriz. Amacı, çeşitli tesisatlara ulaşım sağlanabilmesi amacıyla yüzeye açılan geçiş yolunu kapatmaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Rögar kapakları günümüzde genellikle atık su toplama sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu kapaklar mutlaka kaliteli malzemelerden yapılmak zorundadır. Firmamız da ürettiği rögar kapakları ile tesisatlarda en kaliteli kapaklar kullanılabilmektedir.

Kompozit malzemeden üretilen rögar kapak, oldukça kaliteli bir üründür. Bu nedenle rögar kapakları arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Rögar kapak, yaya yolları, kaldırımlar, siteler, parklar, bahçeler, caddeler ve sokaklar gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Eğer sizlerin de kaliteli ve hijyenik rögar kapaklarına ihtiyacınız varsa mutlaka bu ürünleri incelemelisiniz. Uzun ömürlü olan rögar kapakları, uzun vadede zarar etmenize de engel olmaktadır.

Avantajları nelerdir ?

 • Rögar kapak Kimyasal aşınmaya karşı dayanıklıdır
 • Dayanıklılığı oldukça yüksektir
 • Korozyona karşı da dirençlidir
 • Hem termal hem de elektrik yalıtkanlığı vardır, yer altında bulunan elektrik tesisatlarına ulaşımı kolay bir hale getirir
 • Montaj kolaylığı sağlar
 • Daha ekonomiktir
 • Kompozit rögar kapakları, anti bakteriyeldir. Yani bakteri üretmesine karşı dirençlidir, bu nedenle hijyen sağlar.
 • Beton ve döküm kapak modellerine göre daha hafiftir.
 • Kompozit malzemeden üretilen ürünler, neme ve buza karşı da dayanıklıdır.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Kilit mekanizmasına sahiptir. Bu nedenle güvenlidir.

Kompozit Rögar Kapağı Sıkça Sorulan Sorular

Rögar kapağı nedir ?

Rögar kapakları, altyapı sistemlerinin en önemli parçalarından birisidir. Bu kapakları hemen hemen her cadde ve sokakta rahatlıkla görebiliriz.

Rögar Kapağı nerelerde kullanılır ?

Kaldırımlar, yaya yolları, park ve bahçeler, siteler, benzin istasyonlar ve diğer bir çok alanda kullanılabilir.

Kompozit Nedir ?

Birbirine karışmayan iki veya daha fazla katının bileşimiyle oluşan katı malzemelere “kompozit malzeme” denir.

Kompozit rögar kapağı avantajları nelerdir ?

Rögar kapakları, altyapı sistemlerinin en önemli parçalarından birisidir. Bu kapakları hemen hemen her cadde ve sokakta rahatlıkla görebiliriz.

Kompozit rögar kapakları dayanıklı mıdır ?

Rögar kapakları, altyapı sistemlerinin en önemli parçalarından birisidir. Bu kapakları hemen hemen her cadde ve sokakta rahatlıkla görebiliriz.

Rögar kapağı nasıl yapılır ?

Kompozit malzemeler; makroskopik yapıda birbirinden bağımsız iki veya daha fazla malzemenin bir araya gelmesiyle oluşurlar. Kompozit malzemeler; genel itibariyle kendini meydana getiren malzemelerin en iyi özelliklerini yansıtacak şekilde biçimlendirilirler. Bu nedenle; hafiflik ve yüksek mukavemet istenen yerlerde metaller yerine kompozit malzemeler kullanılmaktadır.

Rögar kapağı fiyatları

Rögar kapakları yük taşıma kapasitesine göre A15, B125, C250, D400 sınıflarında üretilmektedir. Fiyatlar bu sınıflarda değişiklik göstermektedir. Ancak Sfero döküm rögar kapaklarına göre çok daha az maliyetlidir.

Rögar kapakları neden yuvarlak ?

Bu sorunun birçok cevabı vardır. Bunlardan bazıları;

Suyun ağırlığını ve basıncını en fazla yuvarlak kapaklar emmektedir.
Rögar kapaklarının kanalizasyona düşmesi tüm açılarından aynı uzunlukta olmasından dolayı çok düşük bir ihtimaldir.
Yağmur sularının getirmiş olduğu atık çöp ve çamurun akışmasını en çok sağlayan yuvarlak kanalizasyon ve yuvarlak kapaklar sağlamaktadır.

Rögar kapağı kaç kilo ?

Kompozit rögar kapaklarının ağırlığı genelde 40-80 kg. arasındadır.

Rögar kapağı dikdörtgen veya kare olabilir mi ?

Rögar kapakları genelde yuvarlak olarak üretilmektedir. Ancak dikdörtgen olarak da üretilebilir. Kare olarak da üretilen Telekom kapakları mevcuttur.